Delftse Dribbels: Promotiedroom en degradatiepijn
Voetbal en emotie zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Zo was er vreugde bij Vitesse Delft, de club plaatste zich voor de finale van de nacompetitie. Verdriet heerste tegelijkertijd bij het gedegradeerde DHC. En waar DHL zich opgelucht handhaafde, zag Concordia promotiekansen teleurgesteld in rook opgaan.
Vitesse Delft-Olympia 5-2
Met een ruime zege is Vitesse Delft de nacompetitie, met als inzet promotie naar de tweede klasse, goed begonnen. De thuisploeg startte zeer voortvarend en kwam al in de zesde minuut op voorsprong dankzij een doelpunt van Dominique Ariës.
Olympia reageerde snel en bracht via een door Levie Schut veroorzaakte strafschop de stand weer op gelijke hoogte. Lang konden de bezoekers echter niet genieten van die gelijkmaker: het was opnieuw Ariës, die Vitesse Delft aan de leiding bracht (2-1).
Vervolgens liep de ploeg van trainer Nick van den Bos verder uit. Gigi Vermeer zorgde met een fraaie afronding voor de 3-1 en vlak voor rust liet Fallou Gueye de score naar een comfortabele 4-1 voorsprong oplopen.
In de tweede helft nam de Delftse dadendrang wat af, al bleef Vitesse de controle houden. Toch wist Olympia in de 84e minuut nog iets terug te doen met de 4-2, echter verder kwam de ploeg uit Gouda niet.
In de slotminuten mocht Duncan Sjerp nog aanleggen vanaf elf meter. Hij faalde niet en bepaalde de eindstand op 5-2.
Met deze overwinning plaatst Vitesse Delft zich overtuigend voor de finale van de nacompetitie op 14 juni, waarin CVV Zwervers de tegenstander zal zijn.
DHC-Dilettant 1-1 (5-6 na strafschoppen)
De indrukwekkende eindsprint van DHC in de competitie was net niet voldoende om de nacompetitie te ontlopen. Om zich langs deze omweg alsnog te handhaven in de derde klasse moesten de Delftenaren zich in eerste instantie ontdoen van vierde klasser Dilettant.
Op het terrein aan de Brasserskade hielden beide ploegen elkaar in een matige, maar sportieve wedstrijd in de reguliere speeltijd en verlenging in evenwicht.
Michael van der Ende bracht DHC in de verlenging op voorsprong, waarna Rutger Esmeijer met een fraaie volley van afstand voor de gelijkmaker zorgde (1-1).
In de daaropvolgende strafschoppenserie ging het lang gelijk op, tot Ferrani Florencia namens DHC over schoot. Jay Paaimans benutte daarop de beslissende penalty voor Dilettant: 5-6.
Het ooit zo roemruchte DHC degradeert hierdoor voor de derde achtereenvolgende keer en zal volgend jaar in de vierde klasse moeten trachten de weg omhoog weer terug te vinden.
DHL-Semper Altius 3-1
Ondanks een moeizaam seizoen heeft DHL het voetbaljaar toch met een positief resultaat weten af te sluiten. In de finale van de nacompetitie versloegen de Delftenaren Semper Altius met 3-1, waardoor verder verblijf in de vierde klasse alsnog werd veiliggesteld.
Op het veld van Wilhelmus (want neutraal terrein) waren in de eerste helft de kansen schaars en werd er niet gescoord. Na rust kwam DHL beter uit de kleedkamer. Cas Harte opende de score en bracht zijn ploeg op voorsprong: 1-0. Niet veel later verdubbelde Milan Stolze de marge met de 2-0.
Semper Altius bracht in de slotfase de spanning terug in de wedstrijd door de aansluitingstreffer van Justin Wenckenbach: 2-1. Cas Harte maakte kort daarop aan alle Rijswijkse illusies een einde door een strafschop te benutten en zijn club daarmee in veilige haven te loodsen (3-1).
Voor trainer Tayyab Chaudhry, die de Delftse club na dit seizoen verlaat, betekende het een passend afscheid.
Botlek-Concordia 3-1
Voor Concordia is de droom van promotie naar de derde klasse uiteengespat. De ploeg van trainer Wesley Zandstra, die na dit seizoen de overstap maakt naar DHL, verloor de halve finale van de nacompetitie van SC Botlek en blijft daardoor actief in de vierde klasse.
Op eigen veld bleek SC Botlek de bovenliggende partij. Ondanks een 0-1 voorsprong (Dylan Franquet) moest de Delftse ploeg de zege laten aan de opponent uit Spijkenisse, die efficiënter met de kansen omsprong (3-1).
De doelstelling van Concordia, om na de degradatie van vorig seizoen direct weer te promoveren, moet hierdoor minimaal een jaar de ijskast in.