Op deze plekken hoor je de muziek van Jazz Festival Delft 2025
Het Jazzfestival Delft komt er weer aan. Van 20 tot 24 augustus treden op diverse locaties in de stad tientallen bands op met jazz, funk en wereldmuziek. Ook zijn er dit jaar een aantal nieuwe locaties bijgekomen.
Sinds 1985 is het jazzfestival een jaarlijks terugkerend evenement. Naast de vaste locaties, zoals HAL015, het Doelenplein en Theater de Veste, zijn er ook enkele nieuwe plekken waar muziek te vinden is. Zo zijn er dit jaar ook optredens op het Brouwplein, in de Nieuwe Kerk en in Hotel Arsenaal. Daarnaast begint het festival dit jaar op woensdag in plaats van donderdag.
Hieronder enkele hoogtepunten van het festival.
Woensdag 20 augustus
De openingsavond begint in HAL015 met een optreden van het Femke Mooren Quartet tussen 20.30 en 22.30 uur.
Donderdag 21 augustus
Donderdag start het festival al om 16.00 op het Brouwplein en loopt door tot middernacht. Filmhuis Lumen en HAL015 voegen in de avond extra concerten toe.
- JH!MP speelt funky jazz van 17.00 tot 18.10 uur op het Brouwplein.
- Duo Wim Ninaber & Dan Simon combineren jazz en filmmuziek van 20.45 tot 23.00 uur in Filmhuis Lumen.
- The Belvedere Swing Cats sluiten de avond af met een bigbandshow van 21.00 tot 22.45 uur in HAL015.
Vrijdag 22 augustus
Vrijdag is een drukke dag met optredens op meerdere pleinen en locaties.
- Common Grounds ft. Eric Ineke speelt traditionele jazz van 16.00 tot 18.00 uur op de Beestenmarkt.
- Ruby Mus mixt dansbare R&B en pop nan 17.00 tot 18.00 uur bij HH Geestkerkhof.
- DJ El Pregonero zorgt van 20.00 tot 23.30 uur voor elektronische beats en latin vibes in Theater de Veste.
Zaterdag 23 augustus
Zaterdag is de drukste dag van het festival met veel programma’s op binnen- en buitenlocaties.
- Los Sensaçionados brengt latin- en wereldmuziek van 15.00 tot 16.30 uur bij NS Station Delft.
- Bert van den Brink geeft een solo-pianoconcert van 19.00 tot 21.30 uur in de Nieuwe Kerk.
- Frank Montis Trio speelt jazz tijdens een rondvaart door de grachten van 20.30 tot 22.20 uur.
Zondag 24 augustus
Ook op de afsluitende dag is er op meerdere locaties jazzmuziek.
- Les JazzAmis spelen Franse jazzstandards van 13.45 tot 15.15 uur op het Doelenplein.
- Delft Blue BigBand wisselt oude bigband hits af met pop van 15.00 tot 17.00 uur in TU Delft Hortus Botanicus.
- Ragmob en Michael Varekamp sluiten het festival af met jazz die iedereen aan het dansen krijgt van 18.00 tot 19.30 op het Doelenplein.