Aziatische hoornaars houden jeugdcentrum nog altijd dicht: 'Veiligheid kinderen voorop'
Vier dagen na het vallen van een Aziatisch hoornaarnest bij jeugdcentrum De Border in Tanthof blijft het gebouw gesloten. Er is ook een nieuw probleem bijgekomen: de hoornaars hebben een nest gevormd in de spouwmuur van het gebouw.
Een medewerker van de organisatie achter het jeugdcentrum ontdekte donderdag het nest op ongeveer tien meter hoogte. Na een melding bij de gemeente werd een imker ingeschakeld. Volgens vrijwilliger Patrick Verbaan ging dat mis: “De imker zaagde de tak met het nest onzorgvuldig af, waardoor het nest naar beneden viel en kapot ging.” Direct na de val verlieten veel hoornaars het beschadigde nest en verspreidden zich rond het gebouw.
Twee mislukte pogingen
Verbaan is naar eigen zeggen niet blij met de werkwijze van de imker. “Nadat het nest was gevallen schreeuwde hij in het Engels ‘gevaarlijk, gevaarlijk’. Daarna is hij weggegaan zonder iets te zeggen en hebben we hem niet meer gezien.”
Later die dag arriveerde een tweede imker die gif op het kapotte nest strooide. “Vrijdag was de situatie onveranderd. Ik heb daarom samen met een medewerker geprobeerd om zo goed mogelijk de stukken nest op te ruimen”, vertelt Verbaan.
Nieuw nest
Doordat het nest kapot is gegaan, zitten de hoornaars nu overal in en rond het gebouw. “Bij de regenpijp zit een gootje, waar de vliegende exoten een nieuw nest hebben gevormd in de spouwmuur”, vertelt Verbaan. Volgens hem zal een grondige aanpak nodig zijn: “Waarschijnlijk moeten de platen van het gebouw worden verwijderd en zullen de hoornaars worden weggezogen.”
De gemeente heeft toegezegd dat er een oplossing komt voor het wijkcentrum. Maar tot op heden wacht de organisatie op een plan van aanpak. "We hopen snel op een reactie", laat een vrijwilliger weten.
Alternatief programma
Omdat het jeugdcentrum voorlopig gesloten blijft, werkt de organisatie aan een alternatief programma. Er worden uitjes naar andere locaties gepland zodat kinderactiviteiten alsnog door kunnen gaan.
Verbaan verwacht dat het nog enkele dagen kan duren voordat het centrum weer open kan. “We willen pas open als het honderd procent veilig is. De veiligheid van de kinderen staat bij ons het hoogst in het vaandel."
Zie ook:
Boze bende Aziatische hoornaars zorgt dat wijkcentrum De Border dicht moet
Aziatische hoornaars gespot in Delft: Wie betaalt de bestrijding?