Auto van TU Delft-studenten rijdt als eerste ter wereld op duurzame brandstoffen
TU Delft studenten hebben dinsdag in de Nieuwe Kerk hun nieuwste voertuig onthuld: de Eco-Runner XV. Volgens het team is dit de eerste auto ter wereld die wordt aangedreven door een indirect gestookte gasturbine. Deze technologie maakt het in de toekomst mogelijk om gebruik te maken van meerdere soorten duurzame brandstoffen.
De auto is uitgerust met een innovatieve gasturbine die in de toekomst in staat moet zijn verschillende duurzame brandstoffen te gebruiken, zoals waterstof, groene koolwaterstoffen en groene methanol. De Eco-Runner past zich aan de duurzame brandstof die op dat moment beschikbaar is.
"Het voertuig speelt in op de uitdagingen van de energietransitie in de maritieme en transportsector, zoals zwaar transport en luchtvaart”, zegt een woordvoerder van het 26-koppige studententeam. “Daar zijn alternatieve energiebronnen momenteel nog niet breed toepasbaar."
Eindrace
Volgende maand zal het team de auto verder testen. Dat doen ze door de Eco-Runner XV zo ver mogelijk te laten rijden op 31 kilogram propaangas, wat minder schadelijke fijnstoffen en CO2 uitstoot dan andere bekende fossiele brandstoffen.