We krijgen dit weekend misschien wel te maken met sneeuw, voorziet weervrouw Margot Ribberink. Voor het eerst dit najaar maakt de regio kans op een dun wit laagje. Wie hoopt op dikke pakken, komt bedrogen uit: de slee kan voorlopig nog in de schuur blijven.

“Zaterdag wordt voor het gevoel echt een koude dag”, zegt Ribberink. “Dat heeft te maken met een zuidenwind die flink in kracht toeneemt. In de ochtend is het nog zonnig, maar in de middag neemt de bewolking vanuit het westen toe.”
“Pas laat op de avond of in de nacht bereikt een neerslaggebied onze regio”, vervolgt ze. “Zaterdagnacht is er dan ook een grote kans op sneeuw. Omdat de temperatuur net onder het vriespunt ligt, valt de neerslag als droge sneeuw.”
‘Best bijzonder’
“Sneeuwval is best bijzonder voor deze tijd van het jaar”, vertelt Ribberink. De weervrouw verwacht één tot twee centimeter sneeuw. “Daarmee kun je de slee niet uit de kast pakken”, zegt zij. “Wie sneeuw wil zien, kan het beste ’s nachts even naar buiten kijken. Zondagochtend is het laagje waarschijnlijk snel verdwenen.”
Zondagmiddag volgt een tweede partij neerslag. “Dat komt op een ongunstig moment, wanneer de onderste luchtlaag alweer boven nul zit. Dan begint het misschien als sneeuw, maar gaat het snel over in natte sneeuw en regen”, legt Ribberink uit.
Strooiwagens krijgen het druk
Tot slot heeft Ribberink nog een waarschuwing voor het verkeer. “De strooiwagens krijgen het dit weekend vermoedelijk druk”, zegt ze. “Winterse neerslag brengt gladheid met zich mee, dus doe voorzichtig op de weg.”
Toch blijft de eerste sneeuw van het seizoen bijzonder: “Wat er zondagochtend nog ligt, moeten we zien als we de gordijnen opendoen. Maar de kans dat we een wit laagje sneeuw zien, is zeker aanwezig.”
Dit is een artikel van onze mediapartner Omroep West
Gerelateerd nieuws
- maandag 5 januari 2026 11:38
- vrijdag 16 januari 2026 14:00
- maandag 20 oktober 2025 11:26
- maandag 13 oktober 2025 12:12
- donderdag 11 september 2025 11:09











