Simon en Corien te zien in populair tv-programma Bed & Breakfast: ‘We worden herkend op straat’

Amber Dresken Amber Dresken

Het Delftse stel Simon Bootsma en Corien Pol trok eind februari de aandacht van ruim een miljoen kijkers met hun deelname aan het populaire programma Bed & Breakfast. In de aflevering ontvingen zij andere B&B-eigenaren en namen ze hen mee op pad, onder meer naar Royal Delft.

Simon en Corien werden na de uitzending herkend op straat | Foto: Amber Dresken

De Delftenaren hebben sinds 2021 een bed & breakfast in de binnenstad, een langgekoesterde wens van Corien. “Het leek me altijd al leuk om mensen te ontvangen en in de watten te leggen”, vertelt ze.

De deelname aan het programma begon vrij onverwacht. “Ik werd ineens gebeld vanuit Omroep Max met de vraag of we mee wilden doen”, zegt Corien. “We stonden met onze B&B hoog aangeschreven in Delft en ze vonden de locatie en sfeer bijzonder.”

Opnames in december
De opnames vonden begin december 2025 plaats en duurden bijna een week. “Je weet niet van tevoren waar je naartoe gaat en wie de andere B&B-eigenaren zijn”, vertelt Simon. “Het is echt een verrassing.”

In het programma logeren drie stellen allemaal één nacht bij elkaar in de B&B. Naast Simon en Corien doen ook eigenaren uit Amsterdam en Haarlem mee. Tijdens hun bezoek onderwerpen ze elkaars onderkomen aan een grondig onderzoek. De grote vraag is: welke B&B heeft de beste prijs-kwaliteit verhouding?

Winnaars
Tijdens hun aflevering lieten Simon en Corien hun gasten kennismaken met Delft: van het historische centrum tot Royal Delft, waar de groep Delfts Blauwe tegels beschilderde.

“Veel mensen kennen Delft eigenlijk niet goed”, zegt Simon. “Ze rijden erlangs. Maar als ze hier een weekend zijn, zijn ze vaak verrast hoe mooi en gezellig het is.”

De grootste verrassing kwam aan het einde: Simon en Corien wonnen de aflevering. “Dat hadden we echt niet verwacht, ik vond het overweldigend”, zegt Corien. “Met de andere B&B-eigenaren en de televisiecrew over de vloer, voelde het bijna alsof we een examen doorliepen.”

In hun bed & breakfast in Delft ontvingen Simon en Corien andere b&b-eigenaren | Foto: Amber Dresken

‘Spannend om terug te zien’
De uitzending op televisie keken Simon en Corien samen met familie, collega’s en vrienden in een café in de binnenstad. Hoewel het programma bekendstaat als ‘feelgood-tv’, vonden de twee het spannend om terug te kijken.

“Een hele dag filmen is uiteindelijk teruggebracht tot een kwartier”, legt Simon uit. “We hadden geen idee hoe we werden neergezet.” Uiteindelijk is het stel positief verrast. “De aflevering voelt voor mij als een weergave van hoe het echt was”, vertelt Corien.

Erkenning
Na de uitzending volgden talloze reacties. “We kregen diezelfde avond tientallen boekingen binnen”, vertelt Simon. Het Delftse stel wordt na de uitzending zelfs herkend op straat. “Mensen maakten foto’s van de B&B en spraken mij ineens aan toen ik het vuilnis buiten zette”, vertelt Simon.

De plotselinge bekendheid was even wennen. “Mensen glimlachten ineens naar mij op straat”, zegt Corien. “Dat is leuk, maar ook een beetje ongemakkelijk.”

Spijt van hun deelname hebben ze niet. “Integendeel”, besluit Corien. “Het was intensief, maar vooral een hele leuke ervaring en een mooie erkenning van ons werk.”

Advertentie Omroep Delft banner liggend
Advertentie Delft Buisiness Banner 2
LIVE