Advertentie

Prijs voor het Prinsenhof was nóg hoger: Teruggebracht van 15 naar 9 miljoen euro

Aangepast op woensdag 19 november 2025 12:59

De verbouwing van het Prinsenhof zou niet 9 miljoen euro, maar 15 miljoen euro extra gaan kosten. Na overleg met de aannemer wist het stadsbestuur de kostenstijging te beperken, zo meldt het AD. 

De verbouwing van het Prinsenhof wordt duurder | Foto Marco de Swart/Museum Prinsenhof

Burgemeester en wethouders maakten in oktober bekend dat de verbouwing fors duurder uitvalt. Daarbij werd gesproken over een verhoging van 9 miljoen euro. Toch wil het stadsbestuur de renovatie doorzetten, omdat uitstel volgens hen tot nog hogere bouwkosten leidt.

Wethouder Frank van Vliet (Cultuur, GroenLinks) heeft tegen het AD gezegd dat er eigenlijk nóg meer geld nodig was om de verbouwing af te maken. Deze verhoging is ingeperkt door samen met de aannemer mogelijkheden voor kostenbesparingen te vinden.

Toestemming nodig
De gemeente zoekt ondertussen naar manieren om het benodigde geld voor het Prinsenhof bij elkaar te krijgen. De 9 miljoen willen de wethouders halen uit de Algemene Reserve, de spaarpot van de gemeente. Daarvoor is toestemming van de gemeenteraad nodig.

Motie Tweede Kamer
Ondertussen speelt op de achtergrond dat het budget voor het Prinsenhof ook zonder financiële tegenvallers niet rond was. Van de 38 miljoen die nodig was om de verbouwing te bekostigen, was 5 miljoen niet gedekt. De gemeente hoopt dit geld van het Rijk te krijgen. 

In september dit jaar nam de Tweede Kamer een motie aan om extra subsidiegeld voor het Prinsenhof te geven. Hoeveel extra geld het Rijk daadwerkelijk gaat inleggen is niet bekend.

Besluit in december
De gemeenteraad bespreekt de kostenverhoging op 27 november. In december besluiten de partijen of het geld uit de Algemene Reserve mag worden gebruikt.

Gerelateerd nieuws

Advertentie