Advertentie

Delftse Dribbels: Ariston’80 pakt punt in derby

Dat Ariston’80 in het duel met Vitesse Delft zo goed voor de dag zou komen, hadden weinigen zien aankomen. Het leverde een welverdiend punt op. Verder valt ook deze voetbaljaargang weer op, dat veel Delftse ploegen moeite hebben zich aan de onderste regionen van hun afdeling te ontworstelen.

Ariston’80 gelijkwaardig aan Vitesse Delft | Foto: Hielke Grootendorst

Ariston’80-Vitesse Delft
Soms verlopen wedstrijden anders dan verwacht wordt. Het zeer moeizaam draaiende Ariston’80 leek op voorhand kansloos in de derby tegen topploeg Vitesse Delft. De praktijk bleek echter zoals vaker weerbarstiger.

In het aantrekkelijke duel namen de studenten tot tweemaal toe de leiding (doelpunten van Bouwe van der Poel en Bart van der Krol), maar de bezoekers wisten even zo vaak door goals van Mo Ouhammou en Duncan Sjerp de stand gelijk te trekken: 2-2.

Ariston was zelfs nog het dichtst bij de zege, maar de grote kans in de laatste seconden van de wedstrijd bleef onbenut, zodat beide ploegen met één punt op zak de kleedkamer opzochten. En dat smaakte voor de thuisploeg zoeter dan voor de bezoekende stadgenoten.

MVV’27-Wippolder
Wippolder is er niet in geslaagd om in het kelderduel met MVV’27 van de laatste plaats af te komen. De Delftenaren begonnen wel hoopgevend, toen Domenico de Vree een strafschop benutte en zijn ploeg daarmee op een 0-1 voorsprong zette. Lang duurde die weelde echter niet, want nog vóór de pauze kwam MVV’27 weer langszij: 1-1.

Na de thee nam de ploeg uit Maasland het initiatief volledig over, wat halverwege de tweede helft tot de – wat later bleek – beslissende 2-1 leidde.

Door de nederlaag blijft Wippolder onderaan staan met vier punten uit zeven wedstrijden.

Blauw Zwart-DHC
In een duel tussen twee titelkandidaten trok DHC ternauwernood aan het langste eind. Na een doelpuntloze eerste helft bleef het lang spannend, met kansen over en weer. Pas in de slotminuten viel de beslissing. Pogingen van Quinten van Zweden en Ferdi Marchena werden nog gekraakt door de compacte verdediging van Blauw-Zwart, maar de daaropvolgende afvallende bal belandde voor de voeten van Ouanis Kellouh. Zijn geplaatste schot was wél raak: 0-1.

In de hectische blessuretijd kreeg Jeremy Burke nog zijn tweede gele kaart, waardoor DHC de wedstrijd met tien man moest uitspelen. Toch hield de ploeg stand en nam het drie zwaarbevochten punten mee naar huis.

SEP-MSV’71
Op sportpark Tanthof-Zuid werd het een doelpuntrijk duel dat alle kanten op ging. De eerste helft leverde aan beide zijden één treffer op. Na de vroege voorsprong van de bezoekers bracht Marco van Blitterswijk SEP weer op gelijke hoogte (1-1).

In het tweede bedrijf kwam de ploeg van trainer John de Letter aanvankelijk goed uit de startblokken. Tyler van Baalen zette SEP op voorsprong (2-1), maar vervolgens kantelde het duel en nam MSV’71 het initiatief over. Met twee doelpunten draaiden de bezoekers de stand om naar 2-3.

Een Delftse nederlaag leek aanstaande, maar toch wist SEP in extremis nog een punt uit het vuur te slepen. In de laatste minuut schoot Marco van Blitterswijk zijn tweede van de middag binnen en bepaalde hij de eindstand op 3-3.

DHL-SEV
SEV heeft een verdiende 1-2 overwinning op DHL geboekt. De zege kwam vooral tot stand dankzij een sterke eerste helft waarin de ploeg uit Leidschendam bij vlagen aantrekkelijk voetbal liet zien, met een prachtige goal als bekroning (0-1).

In de tweede helft zette DHL meer druk, maar echte dreiging bleef uit. SEV hield de organisatie op orde en wachtte geduldig op een kans om toe te slaan. Dat moment kwam toen de gasten een vrije trap kregen, die mooi in de kruising gekruld werd: 0-2.

Diep in blessuretijd maakte DHL nog de 1-2, maar verder kwam de thuisploeg niet, waardoor de gevarenzone nog altijd niet verlaten kan worden.

DVO’32-DVV Delft
DVV Delft kende een teleurstellende middag in het uitduel met DVO’32. In de ontmoeting tussen twee ploegen uit de onderste regionen toonde de thuisclub zich overtuigend de sterkste: 6-2. Voor DVV Delft wisten alleen Candar Safak en Jevon Blijd het net te vinden, maar hun treffers bleken onvoldoende om de eenzijdige wedstrijd van koers te doen veranderen.

Vredenburch-Concordia
Het door blessures geteisterde Concordia heeft na drie nederlagen eindelijk weer eens de volle buit gepakt. In Rijswijk wonnen de Delftenaren, met een uitblinkende Gijs van Dijk, dankzij een treffer in blessuretijd van invaller Xavier Petronilia (0-1).

Het duel leek lange tijd op een doelpuntloos gelijkspel af te stevenen, maar Petronilia bracht met zijn treffer alsnog vreugde in het Delftse kamp.

Full Speed-Stompwijk’92
Het begint voor Full Speed een repeterend verhaal te worden. De ploeg van trainer Jeremy Hagestein doet voetballend aardig mee, maar punten blijven uit.

Ook in de wedstrijd tegen het goed presterende Stompwijk’92 was de thuisploeg in de eerste helft zeker niet de mindere, maar vergat het zichzelf te belonen met een goal.

Dat deed de tegenstander uit Stompwijk wel. Direct na de pauze werden twee individuele fouten aan Delftse zijde genadeloos afgestraft en was het duel vroegtijdig beslist (0-2). Door dit nieuwe verlies blijven donkere wolken zich samenpakken boven sportpark Kerkpolder.

SVO Buytenpark-DVC
DVC beleefde een valse start: al in de openingsfase moest de ploeg met tien man verder nadat Mike van Es twee keer geel kreeg. Ondanks het numerieke nadeel wist DVC via snelle counters af en toe dreigend te worden, maar de thuisploeg hield het initiatief.

Na rust nam SVO Buytenpark het duel duidelijk in handen. DVC kon het tempo nauwelijks meer bijbenen en het was dan ook geen verrassing dat de Zoetermeerders naar een ruime 3-0 winst konden uitlopen.

De uitslagen:
2C
MVV’27-Wippolder 2-1

3F
Ariston’80-Vitesse Delft 2-2

4A
DHL-SEV 1-2
Blauw Zwart-DHC 0-1
Vredenburch-Concordia 0-1
Full Speed-Stompwijk’92 0-2

5A
SVO Buytenpark-DVC 3-0

5D
SEP-MSV’71 3-3
DVO’32-DVV Delft 6-2

Stand per 15 november 2025

Gerelateerd nieuws

Advertentie

© 2025 Omroep Delft