Na maanden zoeken is er een locatie gevonden voor het schaalmodel van de Oude Kerk van Chris van der Sman. Nadat zorgcentrum Die Buytenweye afviel als locatie, kwamen de initiatiefnemers van het Delftse Kerkenproject bij de begraafplaats nabij de campus van de TU. Of de kerk daadwerkelijk op deze plek terechtkomt is nog onzeker.

In juli 2025 begon gemeenteraadslid Marcel Koelewijn (Hart voor Delft) een crowdfundactie om miniaturen van de Oude en Nieuwe Kerk naar Delft te verhuizen. Daarmee is inmiddels 39.700 euro opgehaald.
De Nieuwe Kerk moet uiteindelijk verhuizen uit de tuin van Chris van der Sman in Nootdorp naar de Hortus Botanicus van de TU Delft. Voor de Oude Kerk was woonzorgcentrum Die Buytenweye aan de Chopinlaan op het oog. Maar daar kon de kerk uiteindelijk niet terecht.
Eerder op begraafplaats
Initiatiefnemer Koelewijn vertelt dat Van der Sman zelf met het idee kwam om de Oude Kerk op de begraafplaats te zetten.
Eén van Van der Smans andere schaalmodellen, de Dorpskerk van Nootdorp, staat al op een begraafplaats. 27 maart 2025 werd de miniatuurkerk op het Sint Janshof in Nootdorp geopend.
Onzekerheid
Of ook de Oude Kerk daadwerkelijk op een begraafplaats terechtkomt is onzeker. Een woordvoerder van De Laatste Eer, beheerder van onder meer begraafplaats Jaffa en Sint Janshof, zegt dat de mogelijkheid wel ter sprake is gekomen. Volgens hem is het uiteindelijk aan de gemeente als eigenaar van de begraafplaats om hierover te beslissen.
Vanuit de gemeente zijn er echter enkele bezwaren tegen de begraafplaats als locatie voor de kerk, vertelt Koelewijn. Hij heeft daarom aan burgemeester Pechtold gevraagd of hij wil bemiddelen tussen ambtenaren en initiatiefnemers. “Ik heb er vertrouwen in dat de burgemeester ons verder kan helpen”, zegt Koelewijn.
Pechtold komt waarschijnlijk begin februari met antwoorden op de vragen van Koelewijn.