De Delftse gemeenteraad wil dat tram 1 in de toekomst wordt doorgetrokken van Tanthof naar station Delft Campus. Een meerderheid ondersteunt een motie van STIP en D66 om de MRDH te vragen dit te onderzoeken. Alleen de PvdA stemde tegen, vanwege twijfels over nut en kosten.

Volgens de indieners sluit de verlenging aan op de groeiende vervoersvraag rond Delft Campus. Door uitbreiding van het spoortraject richting Schiedam neemt het aantal reizigers de komende jaren flink toe.
Een tramlijn maakt het voor bewoners van Tanthof en Buitenhof eenvoudiger om met het openbaar vervoer naar Delft Campus te reizen. Een voordeel daarvan is dat minder mensen met de auto van en naar het station gaan, wat de behoefte aan extra parkeerplaatsen verkleint.
‘Mensen vinden tram prettiger’
Indiener van de motie Julian Gommers (STIP) wijst op de verwachte groei van het aantal reizigers in Delft: “Dan is het belangrijk goede verbindingen van en naar de wijken te hebben.”
Gommers denkt ook dat mensen eerder van een tram gebruik zouden maken dan van een bus. “Mensen vinden in de tram rijden gewoon prettiger.”
PvdA stemde tegen
De PvdA stemde als enige tegen de motie. Raadslid Mick van der Steeg vindt dat de raad te veel focust op railvervoer. Volgens hem is een tram een ingrijpende en dure investering.
Van der Steeg wees erop dat ‘hoogwaardige buslijnen’ een prima alternatief voor de tram zijn. “We moeten af van het beeld dat een hoogwaardige busverbinding iets vies is”, zei hij.
Toekomst onzeker
Of de verlenging van deze tramlijn er komt is voorlopig onzeker, ziet ook Gommers. De Metropoolregio Rotterdam Den Haag (MRDH), die als vervoersautoriteit beslist over tramverbindingen, zit vanwege besparingen vanuit het Rijk in onzekere tijden.
Toch denkt Gommers dat ook de MRDH er wel naar wil kijken: “We hebben het over iets dat misschien pas in de regeringsperiode na de komende wordt bepaald.”
Keuzes voor 2031 voorbereiden
De raad wil dat de MRDH haalbaarheid en kosten onderzoekt. Dan kunnen de resultaten van dat onderzoek meegenomen worden wanneer er nieuwe plannen voor het railvervoer in Haaglanden gemaakt worden. Dat gebeurt in 2031. Ook bij gebiedsontwikkeling rond station Delft Campus moet dan rekening worden gehouden met de mogelijke tramlijn.