Bewoners zitten tussen bouwput en brug in onderhoud: ‘Het is een pestherrie’

Redactie Redactie

De Abtswoudsebrug is dé brug om vanuit de Delftse binnenstad richting de TU Campus te komen, maar deze zomer is hij twee maanden dicht voor een grote opknapbeurt. Achter de brug wordt ondertussen ook gewerkt aan de bouw van zo’n honderd luxe appartementen. Terwijl fietsers en voetgangers moeten omrijden, zitten omwonenden midden in het geslijp, geboor en gedreun, schrijft Omroep West. “Het is een pestherrie.”

Mark Wesseldijk (59) kijkt vanuit zijn woonkamer recht op de werkzaamheden uit | Omroep West

Voor de verkeersregelaar op de Abtswoudsebrug is het flink aanpoten op de eerste ochtend van de werkzaamheden. Binnen een paar uur heeft hij al zo’n driehonderd mensen verwezen naar de Hambrug, zo’n kilometer verderop.

Met wilde gebaren maken voetgangers en fietsers kenbaar dat ze het er niet mee eens zijn. “Het is ruim van tevoren aangekondigd”, blijft de verkeersregelaar nuchter.

Schrikken in bed
Voor Mark Wesseldijk (59), die direct tegenover de brug en nieuwbouw woont, is het geluid niet zo’n probleem. Wel heeft hij last van een verschroeide geur in zijn huis, die volgens hem ontstaat door het slaan van de heipalen. “Je bent hier binnen net een vis die naar adem hapt.”

Om die lucht weg te krijgen, zet hij ’s nachts zijn ramen wagenwijd open. Alleen levert dat soms weer andere ongemakken op, vertelt hij.

“Afgelopen nacht hoorde ik rond 03.00 uur ineens een strenge mannenstem roepen: ‘weg hier, u mag dit terrein niet betreden.’ Blijkbaar was iemand illegaal de brug opgestapt en werd weggestuurd door een beveiliger. Daar schrik je wel even van als je in bed ligt.”

Mark Wesseldijk houdt zijn balkondeuren dicht vanwege de geur | Foto: Omroep West

Ook Timothy, die net uit school komt en in zijn voetbalkleren in de deuropening staat, heeft last van het lawaai. “Vooral als ik huiswerk maak of een boek lees.” Een langslopende buurvrouw geeft de jongen gelijk: “Het is ook een pestherrie”, verzucht ze.

Toch klinkt niet overal gemopper. Een paar huizen verderop zitten Piet en Tineke in hun achtertuin aan de kade van het zonnetje te genieten. “We wisten het hè, van die nieuwbouw”, zegt Piet. “En ook deze brug moest er een keer aan geloven.”

Piet hoort het gedreun de hele dag in zijn achtertuin | Foto: Omroep West

Maar helemaal onverschillig is Piet nou ook weer niet. Om dat te illustreren, loopt hij naar zijn auto en haalt zijn vinger over de motorkap. “Moet je eens kijken wat een stoflaag van al dat zagen en boren.”

Toch haalt hij zijn schouders erover op. “Als de brug straks weer netjes is, zijn we dit ook zo vergeten.”

Waarom groot onderhoud aan de brug?
Volgens de Provincie Zuid-Holland is de opknapbeurt nodig omdat beweegbare bruggen na zo’n vijftien jaar slijtage beginnen te vertonen.

Bij de Abtswoudsebrug gaat het onder meer om de brugbesturing, de software, de verf en de slijtlaag van het wegdek. Daar wordt van maandag 29 juni tot en met vrijdag 28 augustus aan gewerkt.

Dit is een artikel van mediapartner Omroep West.

Advertentie Sporten in Delft — Desktop
Advertentie Tu delft breed
LIVE