Ongeveer tien tips over zaak Gianinni (16) na oproep Opsporing Verzocht, verdachte langer vast

Redactie Redactie

De uitzending van het televisieprogramma Opsporing Verzocht over de dood van de Delftse Gianinni heeft de politie ongeveer tien tips opgeleverd. Dat zegt een politiewoordvoerder tegen het Algemeen Dagblad.

Enkele uren na de dood van de Delftse Gianinni werd een verdachte aangehouden | Foto: District8

Gianinni werd 22 januari doodgestoken op de Spoorplaats in Den Hoorn, nabij kinderboerderij Zuydmaatje. De politie heeft vooralsnog één persoon opgepakt: een 18-jarige jongen uit Rijswijk.

Hij wordt verdacht van moord of doodslag. Donderdag werd bekend dat hij in ieder geval de komende dertig dagen ook nog vastzit.

Oproep aan getuigen
Desondanks zit de politie nog met meerdere vragen. Om meer duidelijkheid te krijgen over de toedracht van het incident deed de politie maandag 2 februari in Opsporing Verzocht, een televisieprogramma van omroep AVROTROS, een oproep aan mogelijke getuigen om zich te melden.

Na de uitzending van maandagavond en de herhaling op dinsdag heeft de politie een kleine tien tips gekregen. “We nemen alle tips serieus en lopen ze allemaal na”, zegt een politiewoordvoerder tegen het Algemeen Dagblad.

“Sommige meldingen zijn gedaan vanuit goede bedoelingen, om mee te denken. Andere bevatten concretere getuigeninformatie. Of er iets bij zit, is nog even de vraag.”

Hard wegrijdende scooters
Omwonenden hoorden tijdens die fatale avond meerdere scooters hard wegrijden. Mogelijk zou ook iemand op een elektrische fiets zijn weggereden. In de uitzending vroeg de politie getuigen die meer weten zich ‘dringend’ te melden.

De politie is ook op zoek naar meer informatie over Gianinni zelf. Zo heeft de politie nog niet kunnen achterhalen waarom de 16-jarige die avond op de Spoorplaats in Den Hoorn was. De politie komt ook graag in contact met mensen die op de dag zelf nog contact hebben gehad met Gianinni.

Sms-bom
Dinsdag werd ook bekend dat de politie een ‘sms-bom’ heeft gestuurd naar iedereen die in de buurt was ten tijde van de steekpartij. Dit leverde volgens het Openbaar Ministerie ook ‘meerdere tips’ op, aldus Omroep West.

Advertentie App banner liggend
Advertentie Delft Buisiness Banner 3
LIVE