Zoë Loen (24) uit Delft vertegenwoordigt Suriname tijdens de internationale missverkiezing Miss Asia Pacific International, die in het najaar van 2026 plaatsvindt in de Filipijnen. Het is voor Zoë een bijzonder traject, waarin haar Delftse basis en Surinaamse roots samenkomen.

Zoë Loen is geboren en getogen in Delft. Ze behaalde haar havodiploma aan het Delftse Christelijk Lyceum, locatie Molenhuispad. Naast haar werk op een accountancykantoor werkt ze momenteel als model en is ze begeleider en manager voor kinderen in de modellenwereld.
Surinaamse familiebanden
Haar familiegeschiedenis is sterk verbonden met Suriname. Van vaderskant heeft zij dubbele inheemse roots, gecombineerd met Afrikaanse afkomst. Een deel van haar familie woont nog altijd in Suriname, onder meer in Apetina, een dorp midden in het land.
Ook aan moederskant is de band met Suriname sterk. Haar familie heeft zowel Surinaamse als Indonesische wortels en woonde jarenlang in het land. “Ik wist altijd al dat mijn roots daar lagen, maar door dit traject ben ik me daar veel bewuster van geworden”, vertelt Zoë.
Traditionele klederdracht
Haar benoeming tot vertegenwoordiger van Suriname heeft haar ook dichter bij haar familie gebracht. Zo nodigde Zoë’s oma van vaders kant haar uit om de traditionele Surinaamse klederdracht aan te doen zoals haar voorouders die ook droegen. “Toen ik die kleding aanhad en mezelf aankeek in de spiegel, zag ik in een keer een hele andere kant van mijzelf. Dat was een heel mooi moment. ”
Anderen inspireren
De titel betekent voor Zoë meer dan alleen een schoonheidswedstrijd. Miss Asia Pacific International – begonnen in 1965 – is één van de oudste internationale missverkiezingen en legt de nadruk op culturele diversiteit. “Het gaat niet alleen over uiterlijk”, vertelt Zoë. “Het gaat over je plek innemen, je cultuur dragen en anderen inspireren om groots te durven denken.”
Zwaar traject
In september 2026 vertrekt Zoë naar de Filipijnen, waar een intensief traject wacht met trainingen, culturele activiteiten en maatschappelijke projecten, gevolgd door de finale in oktober. Haar familie hoopt daarbij aanwezig te zijn. “Mijn ouders, oom en tante zijn al aan het kijken om te komen”, zegt ze. “Ze zijn ontzettend trots dat ik Suriname mag vertegenwoordigen.”
Hoewel haar agenda door de voorbereidingen op de verkiezing niet veel ruimte overlaat voor vrije tijd, ziet Zoë het vooral als een kans om te groeien. “Het wordt zwaar, maar ik heb het er volledig voor over”, zegt ze. “Ik geloof erin als je een doel voor ogen hebt en daar hard voor werkt, dat je alles kan bereiken wat je maar wilt.”
Gerelateerd nieuws
-
maandag 17 maart 2025 15:01
-
donderdag 4 december 2025 17:02
-
donderdag 22 mei 2025 15:41
-
maandag 24 maart 2025 15:17
-
woensdag 9 juli 2025 14:35













