Zwemmers wordt afgeraden een duik te nemen in de Grote Plas van het Delftse Hout. Sinds dinsdag 14 juli geldt er een negatief zwemadvies vanwege blauwalgen in het water. Hierdoor is er kans op huidirritatie en maag- en darmklachten.

Blauwalg is een jaarlijks terugkerend fenomeen in Delft. De bacterie vermenigvuldigt zich makkelijker als de temperaturen stijgen. Daardoor werd zwemmen in de Delftse Hout de afgelopen jaren tijdens de zomer regelmatig afgeraden.
Ook negatief zwemadvies in de regio
Ondertussen wordt zwemmen in Rijswijk ook afgeraden. In het Wilhelminapark geldt sinds 24 juni een negatief zwemadvies vanwege blauwalgen. Ook bij waterspeelplaats Tubasingel wordt zwemmen sinds zondag 12 juli afgeraden door slechte waterkwaliteit. Eerder in de maand was in de Tubasingel al een waarschuwing van kracht vanwege blauwalgen.
Delftenaren die toch graag in de natuur willen zwemmen, kunnen terecht in de Dobbeplas in Nootdorp. Daar geldt vooralsnog geen waarschuwing of negatief zwemadvies.