In Delft werden tussen mei en augustus 7.514 overtredingen geconstateerd door flitspalen. Veruit de meeste boetes werden gereden aan de Kruithuisweg. De twee palen aan deze provinciale weg leverden 6.712 prenten op, blijkt uit cijfers van het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB).

Aan de Kruithuisweg staat ter hoogte van de Laan der Verenigde Naties een paal die het verkeer richting Pijnacker flitst én één die het verkeer in tegengestelde richting controleert. Beide waren goed voor duizenden bonnen.
Richting Pijnacker gaat het om 3.638. Het overgrote deel daarvan was voor mensen die te hard reden, terwijl 71 mensen werden betrapt op door rood rijden. Richting Schipluiden werd 3.074 keer een wagen geflitst, waarvan 42 voor het negeren van een stoplicht.
Meer dan drie ton aan boetes
Ook elders in de stad werden de afgelopen maanden automobilisten geflitst. Aan de Prinses Beatrixlaan was het 525 keer raak, waarvan 513 voor het overschrijden van de snelheidslimiet. Ook aan de Voorhofdreef (66 bonnen) en de Buitenhofdreef (211 bonnen) werden hardrijders betrapt.
Met ruim 7.500 boetes hebben de automobilisten in Delft een goede duit in het zakje gedaan voor de Nederlandse staatskas. Gerekend met een gemiddelde boete van 46 euro, de kosten voor 5 kilometer per uur te hard rijden binnen de bebouwde kom, is er naar schatting 345.644 euro overgemaakt naar het CJIB. Het daadwerkelijk geïnde bedrag is niet bekend.
Vrijenbanselaan
Het aantal automobilisten dat tussen mei en augustus een bon kreeg door een flitspaal is fors lager dan in de eerste maanden van dit jaar: toen was Delft goed voor 13.799 boetes. Waarschijnlijk komt dit grote verschil door het ontbreken van de flexflitser aan de Vrijenbanselaan. Deze leverde tussen januari en april in zijn eentje 6.601 prenten op.
Automobilisten zijn echter gewaarschuwd: sinds 11 september staat deze beruchte flitspaal er weer.