Bewoners Kalverbos vrezen alsnog een groot restaurant na eerdere afwijzing

Joey Hut Joey Hut

Omwonenden vrezen dat er toch een groot restaurant komt in het Kalverbos, nadat de gemeenteraad in januari nee zei tegen dit plan. De bewoners klagen bij de gemeente dat de eigenaar van de watertoren niet met hen communiceert. “Dat vinden wij niet alleen teleurstellend, maar gezien de voorgeschiedenis ook moeilijk te begrijpen.”

De watertoren in het Kalverbos | Foto: Steven Lek, via Wikimedia

De discussie over horeca in het Kalverbos sleept al jaren. In 2022 opende kunstcentrum Radius en Robert Lekkerkerk, eigenaar van de watertoren en het pomphuis, wilde toen al een restaurant met terras daarbij. Omwonenden vreesden voor geluidsoverlast, verkeersdrukte en aantasting van de rustige, groene omgeving. Na jaren discussie weigerde een meerderheid van de gemeenteraad in januari de benodigde toestemming.

Plannen niet van de baan
Helemaal van de baan waren de plannen daarmee niet. Tijdens de politieke discussie waarschuwde STIP-raadslid Julian Gommers toen dat Lekkerkerk na de afwijzing simpelweg een nieuwe vergunningaanvraag kon indienen.

Die voorspelling lijkt nu uit te komen. Op 29 juli heeft de eigenaar opnieuw een vergunning aangevraagd voor de uitbreiding van het pomphuis met een nieuw paviljoen.

Weinig veranderd
Anders dan bij de eerdere aanvraag is er geen groot terras voorzien in de nieuwe vergunningsaanvraag. Verder is volgens bewoners weinig veranderd. Zij vrezen daarom dat er alsnog veel overlast zou kunnen komen van het te bouwen restaurant, dat in naam ondergeschikt is aan het kunstcentrum.

Volgens de bewoners is onvoldoende duidelijk waar de grens van de ondergeschikte horeca ligt. Zo zouden bezoekers van het kunstcentrum er kunnen lunchen, borrelen en dineren, maar staat niet concreet vast hoeveel bezoekers er kunnen komen en tot hoe laat de horeca open blijft.

Zij willen daarom dat de gemeente eventuele beperkingen duidelijk vastlegt in de vergunning. Dat moet voorkomen dat de horeca in de toekomst alsnog voor te veel overlast zorgt.

Opnieuw geen overleg
Net als bij de eerdere plannen klagen de omwonenden over een gebrek aan overleg. Tijdens de raadsbehandeling in januari zei toenmalig wethouder Huijsmans nog dat bij een nieuw plan opnieuw het gebruikelijke proces zou worden doorlopen. Daar hoort bij dat met omwonenden wordt gesproken.

Volgens de schrijvers van de brief aan de gemeenteraad is dat niet gebeurd. Ondertussen is voor de bewoners onduidelijk hoe de toekomst eruitziet. Met hun brief hopen de omwonenden dat de gemeenteraad scherp blijft op de nieuwe plannen.

Advertentie Tu delft breed
Advertentie Delft Buisiness Banner 1
LIVE